יצאתם לפגישה ראשונה והוא לא מפסיק לדבר על סקס? הוא מספר לאמא שלו על כל מה שקורה במערכת היחסים ביניכם? זה לא סימן טוב. מוסף "זמנים בריאים" של "ידיעות אחרונות" מציג: כל הסימנים שמראים שהגיע הזמן להיפטר מהגבר שלך

שיר-לי גולן פורסם:  14.08.11 , מתוך אתר YNET

בצ'אט בפייסבוק הוא "נשמע" מקסים. אינטליגנטי, שנון, משעשע. גם תמונת הפרופיל נראתה יופי. החלטתם להיפגש, ואז שמת לב שהוא מלכלך בטירוף על האקסית שלו/מדבר על עצמו בסופרלטיבים מוגזמים/מתנהג בגסות למלצרית, או לחלופין מפלרטט איתה לעינייך. אחר כך הוא גם נתן לך לשלם את חלקך בחשבון והאיץ בך לעלות אליו לדירה. כשנכנסתם למיטה, הוא פשוט נשכב על הגב וחיכה שתעשי את העבודה – ואז נרדם.

דווקא בגלל זה חשוב להיות ממוקדות. לא במציאת חתן, אלא דווקא במי אנחנו, מה אנחנו רוצות וצריכות בקשר זוגי, מהם הדברים שעליהם לא נהיה מוכנות להתפשר ועל מה נסכים, בצדק, לוותר.

חלק מהדברים האלה אישיים מאוד, אומרת המטפלת הזוגית אריאל שער-מנדל, ואחרים – אוניברסליים. "מודעות היא הבסיס ליכולת לאתר בעיות בדייטים ראשונים, וגם אחר כך, בתוך מערכת יחסים‭,"‬ היא אומרת. "חלק ממנה זה לא לתת יותר מדי משקל לדייט הראשון עם מישהו. שם יהיו תמיד מסכות, לא הכל אותנטי. לא האדיבות המוגזמת, אבל גם לא הלחץ‭."‬

ובכל זאת, הנה כמה סימני אזהרה:

 1. כשהוא מבקש סקס בדייט הראשון
  גברים חושבים על סקס ורוצים סקס. זה נורמלי. הפנטזיה שלו לקרוע מעלייך את הבגדים יכולה להדליק אותך, כמובן, וזה נהדר. אבל אם רק על זה הוא מדבר מהרגע הראשון – זה כנראה כל מה שמעניין אותו. אם גם את רק בעניין של סקס – מה טוב. אם לא – חבל על הזמן.
 2. כשהוא לא מפסיק לדבר על אישה אחרת
  לא משנה אם זו הבחורה החדשה במשרד, ידידתו משכבר הימים או המורה ליוגה. יצירת המשולש, מסבירה שער-מנדל, נובעת מהקושי ליצור אינטימיות של אחד על אחד. היא ממליצה לעמת אותו עם הסוגיה ולפעול בהתאם. אם הוא מבטיח לקחת את העניין לתשומת ליבו, יש על מה לדבר. הוא דוחה על הסף? תנטשי.
 3. כשהוא ספונטני מדי
  אחרי הדייט הראשון, אם הוא מציע לך לקפוץ לבר רק כשהוא כבר ממילא שם עם חברים, זו אולי בעיה. גבר שבאמת מעוניין לפגוש אותך לא יעשה את זה על הדרך. "ערה‭"?‬ בחצות משמעו, אולי, שנשארת האופציה האחרונה ברשימת המועמדות שלו לסקס הלילה. מצד שני, גם גבר ששומר עלייך בסוד ולא מכיר אותך לחבריו – הוא בעייתי.
 4. כשהוא מדבר יותר מדי על עצמו
  מגלומניה בדייט ראשון צריכה לעורר חשד. אולי אין מקום בחייו לאדם נוסף?
 5. כשהוא מציג את גרושתו כמכשפה
  קחי בחשבון שאת עלולה להיות הבאה בתור שתושחר.
 6. כשהוא לא מציע לשלם
  השנה היא 2011 וכולנו בעד שוויון. לכן, את צריכה להציע להשתתף בתשלום בדייט הראשון, והוא אמור לסרב. בפגישות הבאות כבר תחלקו את החשבון שווה בשווה.
 7. כשהוא לא גורם לך להרגיש מיוחדת
  בן זוגך אמור לגרום לך להרגיש שבעיניו את הכי יפה, אינטליגנטית ונהדרת. לא הכל בדייט הראשון, כמובן, אבל אם אתם כבר בתוך מערכת יחסים ואת לא מרגישה שהוא חושב כך, את בבעיה.
 8. כשהוא מסתורי מדי
  אם הוא מסתיר ממך את הטלפון הנייד שלו, אם הוא מקבל באופן קבוע שיחות באמצע הלילה ולוקח אותן לחדר השני, או שהוא קופץ על הטלפון בשנייה שהוא מצלצל כדי שלא תספיקי לראות ממי השיחה – זו כנראה לא אמא שלו. מספר הסמסים הסודיים שהוא מעביר קשור ישירות למספר הנשים שאיתן הוא בקשר.
  שער-מנדל רואה בזה סימן מובהק לבגידות, כמו גם הבקשה לא להתקשר אליו הביתה. "כל מערכת יחסים שבנויה על הסתרות, סודות ושקרים היא מערכת שסובלים בה. העניין הוא שיש מי שנמשכים לגירוי הזה, למשחקים, למרות הסבל. תמיד יש מתח בין הביטחון והיציבות בקשר לבין התשוקה והריגוש, אבל המינונים צריכים להיות כאלה שהחוויה המרכזית תהיה הביטחון‭,"‬ היא אומרת.
 9. כשהוא תוקפני בוויכוחים
  בין אם זה מתוך התגוננות ובין אם בגלל שהוא אידיוט. אם הוא נעשה אישי ותוקפני כשיש ביניכם חילוקי דעות – יש לו בעיה. זו אלימות, מדגישה המומחית, ומוטב לברוח.
 10. כשהוא עצלן במיטה
  אם זה קורה רק מדי פעם, מילא. אבל אם באופן קבוע הוא מציע לך להיות למעלה כדי שיוכל לשכב על הגב ולתת לך לעשות את העבודה (בלי להחזיר טובה אחר כך‭,(‬ או שהוא נרדם שנייה אחרי שירדת לו – זה מתכון לתסכול. וגם סביר שהאגואיזם הזה ירים ראש בתחומי חיים אחרים.
 11. כשהוא תלותי
  מערכות יחסים עובדות טוב כשלכל אחד מבני הזוג יש חיים עצמאיים בנוסף למה שהם חולקים. גבר לא אמור להזדקק לך כל הזמן כדי שתשעשעי אותו. את בת זוגו, לא אמא שלו ולא הבייביסיטר. אם את בעניין של מערכת יחסים שוויונית – את בבעיה.
 12. כשהוא אף פעם לא שם כשאת הכי זקוקה לו
  מי שנעלם כשנהיה קשה, אולי עדיף לך בלעדיו. ייתכן מצב, מציינת שער-מנדל, שבו הגבר התלותי מהסעיף הקודם פשוט רגיל לראות בך סופר-וומן. כשהוא רואה שאת נחלשת, נזקקת – הוא נבהל עד עמקי נשמתו.
 13. כשהוא הילד של אמא ומספר לה הכל
  במצב כזה, סביר שהיא יודעת יותר ממה שהיית רוצה שהיא תדע על חייך האינטימיים, סביר גם שהיא מביעה את דעתה באוזניו בכל נושא שנוי במחלוקת ביניכם ומתישהו גם את תשמעי מה דעתה. זה לא נורמלי. אם אמא עדיין במקום הראשון אצלו – הוא לא עבר שלב התפתחותי.
 14. כשהוא מסתיר ממך פרטים אישיים
  אז נכון, הוא לא אמור לספר הכל בדייט הראשון. זה נורמלי שהוא לא ימהר לשפוך בפנייך את הלב ולפרוץ בבכי על כתפייך. אבל הגבר שלך בהחלט אמור לספר לך מפעם לפעם על תחושותיו, מחשבותיו, חלומותיו. על עצמו. רק השיתוף, בעבר, בהווה ובעתיד יכול לאפשר לבני זוג לצמוח ולגדול יחד. זה לא אומר חיטוט, כמובן.
 15. כשהוא מכור לטקסטים כתובים
  כשכל הדיאלוג ביניכם מתנהל בסמסים או במיילים, גם כשמדובר בסוגיות חשובות, זה חשוד. לא פעם קל יותר להיחשף ולהיפתח בכתב, אבל הבעיה נוצרת כשזה האמצעי היחיד שבו אתם מתקשרים.
נגישות

פגישה דיגיטלית

השנה אחרונה חשפה בפנינו אפשרויות נוספות של טיפול מרחוק.
טיפול מקוון אפשרי לכל מי שחפץ בכך בעיקר לאלה הגרים רחוק ואף בחו"ל.

חשוב להתייעץ עם אשת מקצוע מוסמכת ואפשר בקלות וביעילות באמצעות פגישות דיגיטליות.